Blog

adana-klima-servisi-300×200

Yeni klima sistemleri çok önemli yatırımlardır. Zamanlamanın doğru olduğunu belirlemek zor olabilir. Yeni bir ünite satın almak başlangıçta maliyetli olabilir, eski veya hatalı bir klima sisteminin değiştirilmesi aslında size para kazandırabilir. Ancak eski klimanız elektrik faturanızı arttırıyorsa veya zayıf çalışıyorsa, yenisini almayı düşünebilirsiniz. Değişim için alışverişe başlamadan önce öğrenecek çok şey var. Başlamadan önce, klima değiştirmek hakkında bilmek istediğiniz bazı şeyler.

  1. YENİ BİRİMLER DAHA VERİMLİ

Eski klima üniteleri, SEER derecelendirmeleri olarak bilinen daha düşük verimlilik derecelerine sahiptir. SEER Mevsimsel Enerji Verimliliği Oranı anlamına gelir.

Klima üniteniz güncel değilse, olabildiğince verimli çalışmayabilir. Daha düşük bir değere sahip eski bir sistem, soğuk hava üretmek için daha fazla güce ihtiyaç duyar. Daha fazla güç kullanıldığında, enerji faturalarınız her ay daha yüksek olacaktır.

  1. YENİ UNİTELER İLE ONARIM İHTİYAÇLARINI AZALTMAK

Bakım yaptırmak, klima sisteminizin uzun yıllar boyunca verimli çalışmasına yardımcı olabilir. Bununla birlikte, daha eski üniteler genellikle yeni sistemlerden daha fazla dikkat ve dikkat gerektirir.

Uygun bir bakım planını takip etmek de dahil olmak üzere, klima ünitenizin ömrünü iyileştirmek için yapabileceğiniz birkaç şey vardır. Ancak, doğru bakımda bile, klima üniteleri yaşlanacaktır. Elektrik faturalarınız geçmişte olduğundan daha fazlaysa, daha yeni ve daha etkili bir modele ihtiyacınız olduğuna dair bir işaret olabilir.

Eviniz için yeni bir klima sistemi satın alarak, Adana klima servisimiz düzenli olarak yıllık bakımla sorunsuz ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

3.YENİ BİR AC SİSTEMİNİN İLAVE YARARLARI

Yeni bir klima alma konusunda hala kararsızsanız, yeni bir klimanın size sağlayacağı bazı ek avantajlar şunlardır:

  • Evinizde veya işinizde daha yüksek enerji verimliliği ve daha iyi hava akışı.
  • Eski klimalara kıyasla daha az gürültü.
  • Akıllı telefonunuzla sıklıkla eşleştirilebilen teknolojik açıdan kolay termostatlarla kontrol edilebilirler.
  • Hava filtrasyon ve arıtma sistemi ile kombine edildiğinde, potansiyel olarak zararlı hava partiküllerini ve soluduğunuz havadaki kokuları azaltmanıza ve evinizin İç Mekan Hava Kalitesini iyileştirmeye yardımcı olabilirler.

BİR YORUM BIRAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonAra