Blog

adana-klima-servisi-300×200

Servis uzmanları, klima sistemlerinin en çok karşılaştığı ortak klima arızalarını birkaç başlık altında toplamıştır ve sizde eğer aşağıdaki arızaları yaşıyorsanız klimanıza bakım yaptırmanızı öneririz.

1)Klimanız  Hava Üflemiyor

Klima cihazınızın çalışıp çalışmadığını duyabiliyorsanız, ancak hava üflemesinde bir problem olduğunu düşünüyorsanız, soğutucu seviyelerinizin analiz edilmesi gerekebilir. Soğutucu akışkan, klimanızdan çıkan havanın gerçekten havanın soğutulduğuna emin olmanıza yardımcı olur. Klima servisimizle iletişime geçebilir ve soğutucu seviyelerinizi kontrol edip sisteminizin neden soğuk hava üflemediğine baktırabilirsiniz.

2) Fan Çalışmıyor

Kondansatör fanınızın dönmemesinin bir nedeni yanmış olmasıdır ve bu durumda fanı değiştirmeniz gerekir. Nem daha fazla yoğuşmaya neden olabilir, bu nedenle izlenmesi gereken ikinci bir sorun, suyun doğru şekilde boşalmaması veya boşaltma işleminin kısıtlanmasıdır. Bu konuları doğrulayabilirseniz, arızayı tespit edebilirsiniz; değilse, klima servisimiz ile irtibata geçip kondansatör fanınızın dönmesini durdurarak sisteminizin yeniden soğutulmasını sağlamak için seçeneklerinizi tartışın.

3) Soğutma Düzgün Değil

İlk önce termostatınızın sıcaklığını düşürmeyi deneyin. Kulağa aptalca geliyor ama bazen ihmal ediyoruz. Sisteminiz hala soğutmadıysa, hava filtresini kontrol edin. Hava filtresi kirliyse, büyük soğutma sorunlarına neden olabilir. Yetersiz soğutmanıza neden olabilecek bir başka sorun da, klimanızın düzgün bir şekilde boyutlandırılmaması ve maalesef bu, evler inşa edildiğinde sık görülen bir konudur. Klima servisimiz, sisteminizin boyutunun sorunlarınıza neden olup olmadığını belirlemek için bir analiz gerçekleştirecek ve analiz yapacaklardır.

4)Sistem Kısa Devrede

Klimanız kısa devirdeyse veya tekrar açılıp kapanıyorsa, bu birden fazla şeyden biri anlamına gelebilir. Birincisi, kondansatör veya buharlaştırıcının kirli ve temizlemeye ihtiyacı olmasıdır. Ünite temizlendikten ve tüm blokajlar kaldırıldıktan sonra tekrar düzgün çalışır hale gelir.

Sorunuz ne olursa olsun, Adana klima arızalarında günün 24 saati size en iyi hizmet için buradayız.

BİR YORUM BIRAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonAra