Blog

klima-onarim

Hava kirliliği, kirli sulardan daha da tehlikeli, çünkü onları göremezsiniz. Bununla birlikte, bunların etkileri, klima ve havalandırma onarım uzmanlarına göre farklı bir konudur.

Bazı ev sahipleri, soğukluk veya sıcaklığın klima sistemleri ile ilgili dikkate almaları gereken tek faktör olduğu konusunda yanlış bir kanıya sahiptir. Klima tamiri/bakımı için sadece bir klima uzmanını aramaktan çok, evinizde dolaşan havanın kalitesini arttırmak zorundasınız. Filtresiz havada bulunan alerjenlerin sayısı ile, kendinizi ve ailenizi solunum sağlığınıza zarar verebilecek çeşitli rahatsızlıklara maruz bırakabilirsiniz.

Montaj için hava temizleyici seçiminizi yapmadan önce, ne olduklarını ve size nasıl yardımcı olabileceklerini belirlemek çok önemlidir. İşte bir bakış.

  • Hava Temizleyicileri Gerçekten Gerekli mi?

Evet. Ancak, bazı temizleyiciler sizin düşündüğünüz gibi çalışmayabilir. Bu yüzden onların önemlerini ve temel kavramlarını sıkı bir şekilde kavramış olmanız gerekir. Akciğerlerinize soluduğunuz havanın arttığını, olabileceğinizin daha sağlıklı olduğunu unutmayın. Havadaki kirliliklerin varlığı alerjik reaksiyonlara ve ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

  • Hava Kirliliğine Karşı Etkili mi?

En iyi adana klima tamir uzmanlarına göre, eviniz için bir hava temizleyicisine yatırım yapmadan önce, hava kalitesi sorununun ne kadar ciddi olduğunu belirlemek önemlidir. Örneğin, alerjiler, ciddi vakalar olabileceği için hemen dikkat etmeyi hak ediyorlar. Ayrıca alerjik reaksiyonların şiddetine de bağlıdır. Bazı hava temizleyicilerinin alerjenlere karşı duyarlılığı çok daha şiddetli olanlar için olumlu bir etkisi olmayabilir.

  • Hangi tip hava temizleyiciye ihtiyacım var?

Hava temizleyicileri, her biri belirli ihtiyaçlara cevap verecek şekilde çeşitli tiplere sahiptir. Çoğu klima onarım uzmanı, önce ne elde etmek istediğinizi sorar. Havadaki alerjenlerden kurtulmak için havayı temizlemek istiyorsanız, o zaman polen gibi büyük partikülleri temizleyen bir hava temizleyicisine yatırım yapmanız gerekecektir. Bununla birlikte, havadaki alerjenlerin% 90’ından fazlasının daha küçük olduğunu unutmayın. “Akciğere nüfuz eden parçacıklar” olarak bilinir, sağlığınız için tehlikeli olabilirler.

BİR YORUM BIRAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonAra